No Expo col Rolex: FOTO Facebook. Figli di papà o infiltrati? (blitzquotidiano.it) http://t.co/dpfd8BdeIa pic.twitter.com/p8Dqk2n3hZ
— 1001portails Italia (@1001ptsIT) May 2, 2015
„Szeretném kifejezni mélységes sajnálatomat, és csalódásom a szavai általi asszociációk miatt, hogy Ön szerint összefüggés van az ablakokat betörő vandálok, és a Rolexet viselők között” - nyilatkozta egy cikkben Marini. Sokan megkérdőjelezték a fénykép és a videó minőségét is, mondván hogy nagyon valószínűtlen, hogy egy Rolexről lenne szó, így az olasz miniszterelnök még nagyobb bakiba futhat bele. „Sajnálatosan a szavainak visszhangja rendkívüli nagy volt, és elfogadhatatlan az, hogy egymás mellé helyezi a Rolexet, és a pusztítás képét, amely Milánóban történt, vagy akár azt az erőszakot, ami az egész világot felforgatja” – mondta Marini.
A fotó a feltételezett Rolexről és a vandálkodó személyről kényelmes politikai szimbólum volt Renzi és Alfano számára, akik arra használták ezt a képet, hogy lejárassák a tüntetéseket és mindehhez segítséget nyújtott nekik az agresszív tiltakozók felbukkanása. Korábban Renzi köszönetet mondott a demokratáknak, hogy megtisztították Milánó utcáit, "míg azok a Rolexet viselő vandálok csupán megrongálták az utcákat". Alfano úgy utalt rájuk, mint „figli di papa”, azaz „gazdag gyerekek kapucniban”, akik elszántan megpróbáltak mindent megsemmisíteni Milánó utcáin.
A Rolex nem először keveredett bele az olasz politikai játszmákba. Még év elején egy üzletember, Stefano Perotti azzal lett megvádolva, hogy a korábbi kabinetminiszter, Maurizio Lupi fiának ajándékozott egy Rolexet. Lupit végül nem vádolták meg az igazságszolgáltatás előtt, de a Rolexes incidens ráégett a nevére és többek között a pártok is korrupcióval vádolták, így kénytelen volt lemondani.