A 2007 márciusa óta minden tavasszal és ősszel összeállított rangsort két fő forrás alapján készíti el a cég. Az egyik a ház által "instrumentális tényezőknek" nevezett öt alapkritérium: az üzleti környezet, a pénzügyi szektor fejlettsége, az infrastruktúra állapota, a humán tőke és a megítélésbeli tényezők. A másik forrás egy globálisan terjesztett online kérdőív, amelyet pénzügyi szolgáltatási szakértőknek oszt ki a Z/Yen. A hétfőn ismertetett idei őszi ranglistához a cég 3633 elemző és befektetési banki vezető véleményét vette figyelembe; ők összesen csaknem 30 ezer értékelést adtak a vizsgált pénzügyi központok különböző jellemzőiről. E tényezők összevetésével, egy komplex modellszámítás alapján, a Z/Yen pontszámokat állapít meg, és így sorolja be a vizsgált városokat.
London az első lista összeállítása óta az idén tavaszig vezette a pénzügyi szolgáltatási központok globális rangsorát, ám a City most helyet cserélt New Yorkkal. A különbség azonban mindössze egy pont: London 777, New York 778 pontot kapott a megszerezhető ezer pontból. London a tavaly tavaszi ranglistát 807 ponttal, a tavaly őszit 794 ponttal vezette. A City pontveszteségeit a Z/Yen csoport elemzői az Európai Unióhoz fűződő brit kapcsolatok bizonytalanságaival és a szabályozási rendszer "fű alatti" módosítgatásaival magyarázzák. A ház szerint emellett tényező az is, hogy a bevándorlási szabályok folyamatos szigorításai és a további szigorítási tervei miatt Nagy-Britannia kevésbé tűnik vendégszerető helyszínnek.
A húsz legnagyobb nyugat-európai pénzügyi szolgáltatási központ külön listáján azonban London szilárdan őrzi vezető helyét; a második helyezett 717 pontos Zürich is 60 ponttal lemaradva követi a brit fővárost. A hagyományos kontinentális rivális, Frankfurt a húszas nyugat-európai listán csak az ötödik, ráadásul a teljes globális rangsorban a tavaszi 11. helyről a 16. helyre csúszott vissza. Arra a kérdésre, hogy a következő években mely pénzügyi központok globális fontosságának növekedése várható, a tíz legtöbbször említett város közül öt az ázsiai-csendes-óceáni térségben van - Sanghaj, Peking, Szingapúr, Hongkong és az északkelet-kínai Dalian kikötőváros -, de a felmérésbe bevont szakértők közül a legtöbben a marokkói Casablancát jelölték be.
A Z/Yen szakértői szerint az utóbbi időszakban az afrikai központok közül a dél-afrikai Johannesburg mellett Casablanca megítélése is folyamatosan javul a globális befektetői közösségen belül. Johannesburg a hétfőn ismertetett rangsorban 12 hellyel a 38. helyre, Casablanca 11 hellyel az 51.-re lépett elő.