A magyar tervező 1921-ben látta meg a napvilágot a fővárosban, és már kislány korában rajongott a táskákért, amiket édesapja hozott haza az üzleti útjairól. El is döntötte, hogy megtanulja a táskakészítés fortélyát, és kemény munkával a szakma mesterévé vált. A II. világháború alatt Budapesten megismerkedett későbbi, amerikai férjével, aki épp katonai szolgálatát teljesítette hazánkban. A házaspár 1948-ban New Yorkba emigrált, ahol Gerson Leiber festőművészként, Judith pedig táskatervezőként vált híressé. Leiber asszony eleinte más cégeknek tervezett táskákat, 1963-ban viszont már megalapította saját vállalkozását, ami azóta is töretlen sikerrel büszkélkedhet.
A luxusiparban Judith Leiber neve hamar egybeforrt az eleganciával, a stílussal és a minőséggel. Termékei követik a legújabb trendeket, ugyanakkor az időtlen, klasszikus vonalat is képviselik. A tervező leghíresebb darabjai a kristályokkal díszített clutch táskák, amik sokszor valamilyen gyümölcs vagy állatformát öltenek, de kollekciójába beletartoznak még a borítéktáskák, szemüvegek, övek, és az ékszerek is.
A munkafolyamat előtt Judith legtöbbször múzeumokban, vagy a természetben inspirálódik. Legelső, ékszerköves darabja például egy könnycsepp alakú pénztárca volt, de férjének egyik festményét is megalkotta már kristályokból. Minden egyes remekmű aprólékos munkával, kézzel készül, így nem csoda, hogy a több ezer dolláros táskák a sztárok kedvenc viselete.
Legutóbb Judith Leiber például a frissen házasodott Kim Kardashian-nek tervezett egy esküvői torta formájú táskát, de a koszorúslányok is kaptak egy-egy monogramos darabot. Katy Perry is imádja a muffin alakú retiküljét, ami egyébként a Szex és New York film első részében is feltűnt. Ezeknek az egyedi formavilágú táskáknak még az elnök feleségei, a First Lady-k sem tudtak ellenállni, többek között Barbara Bush és Hillary Clinton is boldog tulajdonosa egynek. Sőt, Leiber 1892-es kollekciójának cica alakú ékszerdobozát a Clinton család kedvence, Socks inspirálta.
Egy magyar Judith Leiber táska tehát igazi státuszszimbólumnak számít már a külföldi sztárok körében, de ilyenkor mindig az érdekelne, hogy mi lett volna, ha a tervező hazánkban marad, és itthon dolgozik tovább?! Ezt már sajnos sosem fogjuk megtudni, mindenesetre én örülök neki, hogy a hazánkban szerzett szakmai tudására a mai napig büszke a ma már 90 éves művésznő.